Ново Село (Лагадинско): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Егејска Македонија)
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за село во Егејска Македонија|
| слика мапа=
| име=Ени ЌојЕниќој
| општина=
| околија=
}}
 
'''Ени ЌојЕниќој''' е село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== Географиja и местоположба ==
== Надворешни врски ==
 
 
{{Кожани}}
 
[[Категорија:Села во МакедонијаКожани]]
[[Категорија:Села во Егејска Македонија]]
[[Категорија:Села во Македонија]]