Разлика помеѓу преработките на „Цунами“

Додадени 20 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
* ''[[State of Fear]]'' ([[2004]]) на [[Мајкл Крајтон]] ги истражува [[ненамерна последица|ненамерните последици]] од човечката интервенција со силите на природата. [http://www.michaelcrichton.net/fear/index.html]
 
{{Физичка океанографија}}
{{physical oceanography}}
 
[[Категорија:Природни непогоди]]