Разлика помеѓу преработките на „Милунка Савиќ“

Додадени 50 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
*[http://www.wieninternational.at/en/aktuell/the-hero-who-was-a-heroine-en The hero who was a heroine]
 
[[Категорија:Жени во војна]]
[[Категорија:Историја на Србија]]
[[Категорија:Прва светска војна]]
496

уредувања