Разлика помеѓу преработките на „Подземни води“

Додадени 324 бајти ,  пред 6 години
с
с
* [[Понорница]]
* [[Издан]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.igeografija.mk/IZDANIJA/Bilten%20na%20Fizgeo/bilten%201/06%20Hidrotermini%20Gasev.pdf Основни хидролошки термини за проточните и подземните води] од Миливој Гашевски
 
[[Категорија:Вода]]