Облак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [http://intelekt.mk/dali-znaes/819-oblaci Видови облаци] - Интелект {{mk}}
 
{{Метеоролошки променливи}}
{{видови облаци}}