Шакал: Разлика помеѓу преработките

Одземен 11 бајт ,  пред 8 години
с
oтстранета Категорија:Диви животни; додадена Категорија:Кучиња со помош на HotCat
сНема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Диви животни; додадена Категорија:Кучиња со помош на HotCat)
Популарната, но донекаде неточна, идеја за чакалите како [[мршојадни животни]], придонесува за негативна асоцијација кога ќе се спомене тоа. Заедничко е оттаму и поврзувањето на зборот чакал со човек, дури и со група луѓе кои се однесуваат со одредени сличности - тепање, зборување агресивно, подло однесување и сл.ситуации во кои се напаѓа паднатиот.
 
[[Категорија:Диви животниКучиња]]