Свјатослав Рихтер: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
* [http://www.sviatoslavrichter.ru/ Страница за Рихтер] {{ru}}
* [http://www.trovar.com/str/bio.html Рихтер] - живот и дело {{en}}
 
 
{{нормативна контрола|VIAF=110760369}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Рихтер, Свјатослав}}
[[Категорија:Руски пијанисти]]
[[Категорија:Руски класични музичари]]
[[Категорија:Добитници на Греми]]
[[Категорија:Херои на социјалистичкиот труд]]
[[Категорија:Добитници на Сталиновата награда]]
[[Категорија:Народни артисти на СССР]]
[[Категорија:Носители на Лениновиот орден]]
[[Категорија:Луѓе од Житомир]]