Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
→‎Сервирање: лед --> мраз
(+he)
с (→‎Сервирање: лед --> мраз)
 
== Сервирање ==
Готовиот таратур пред сервирањето се лади во фрижидер. Непосредно пред послужувањето може да се додадат коцки ледмраз.