Жан-Жак Русо: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 31.11.71.242) и вратена ревизијата 2932128 на Addbot)
сНема опис на уредувањето
|image_caption = Портрет на Русо од [[Морис Кентен де Ла Тур]] (1753)
|birth_date = {{Birth date|df=yes|1712|6|28}}
|birth_place = [[Женева]], [d[Женева|Република Женева]]
|death_date = {{Death date and age|df=yes|1778|7|2|1712|6|28}}
|death_place = [[Ерменонвил]], [[Франција]]