Димитар Циев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 89.205.75.173 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тиве...)
Во следните години бил професор на факултетот за физичка култура, сè во [[2004]] година кога заминал во пензија<ref>[http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=102F23DA5942BB4C8A8A881651F0A6C9 www.utrinski.com.mk]</ref>.
 
Димитар Циев нендејноненадејно починал на {{починал на|27|јули|2010}} во {{починал во|Охрид|}}.
 
== Наводи ==
Анонимен корисник