Разлика помеѓу преработките на „Бран“

Додадени 352 бајти ,  пред 6 години
с
 
== Поврзано ==
* [[Мексикански бран]]
* [[Биење]]
* [[Капиларни бранови]]
* [[Киматика]]
* [[Доплеров ефект]]
* [[Групна брзина]]
* [[Harmonic]]
* [[Инерцијален бран]]
* [[Фазна брзина]]
* [[Резонанса]]
* [[Чудовишен бран]]
* [[Стоен бран]]
 
== Наводи ==