Разлика помеѓу преработките на „Херкуланеум“

Одземени 19 бајти ,  пред 6 години
с
с (Бришење на "Ercolano1_Copyright2003KaihsuTai.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[co...)
<gallery>
Слика:Herculaneum Neptune And Amphitrite.jpg|Ѕиден мозаик - [[Нептун (митологија)]] и [[Афродита]] во куќата бр. 22
Слика:Ercolano2Ercolano Copyright2003KaihsuTai2003.jpg|Куќа позната по многобројните мозаици
Слика:Herculaneum Bootshaeuser.jpg|Римско купатило во кои се пронајдени повеќето од човечките остатоци
Слика:Scheletri-ercolano-dettaglio.jpg|Скелети во бања
10

уредувања