Отвори го главното мени

Промени

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
 
===Поларизација===
{{Главна статија|поларизацијаПоларизација (бранови)}}
 
[[File:Circular.Polarization.Circularly.Polarized.Light Circular.Polarizer Creating.Left.Handed.Helix.View mk.svg|thumb|left]]