Разлика помеѓу преработките на „Градна коска“

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Bone | Name = Градна коска | Latin = Sternum | GraySubject = 27 | GrayPage = 119 | ...)
 
с
{{Инфокутија Коска |
{{Infobox Bone |
Name = Градна коска |
Latin = Sternum |