Разлика помеѓу преработките на „Ирски јазик“

Додадени 177 бајти ,  пред 6 години
с
с
* [http://en.wiktionary.org/wiki/Appendix:Irish_Swadesh_list Сводешов список на основни ирски зборови] — [[Викиречник]]
* [http://learn101.org/irish.php Учете ирски] — вклучува граматика и снимки со изговор
* [http://www.abair.tcd.ie/?page=synthesis&lang=eng Изговарач на ирски текст] — колеџ „Тринити“, Даблински универзитет
 
 
{{Келтски јазици}}