Сент Џозеф (Барбадос): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
додавање инфокутија
[проверена преработка][проверена преработка]
с Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q550249 (translate me)
додавање инфокутија
Ред 1:
{{Infobox settlement
<table border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right">
| name = Сент Џозеф
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">'''Статистика'''</th></tr>
| type = [[Административна поделба на Барбадос|Парохија]]
<TR><TD>Парохија:</td><td>Сент Џозеф</td></tr>
| image_skyline = Saint Joseph, Barbados 005.jpg
<TR valign=top><TD>Површина:</td><td>26&nbsp;км²
| image_caption =
<TR valign=top><TD>Најголем град:</td><td>Батшеба</td></tr>
| image_map = Barbados-Saint Joseph.png
<TR valign=top><TD>Население (2008):</td><td>8,370 жители
| mapsize = frameless
<TR valign=top><TD>Густина на население:</td><td>321.92 ж/км²
| map_caption = Парохијата Сент Џозеф на мапата на Барбадос
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">[[Парламент на Bарбадос|Парламентарна застапеност]]</th></tr>
| latd = 13 |latm = 12|lats = |latNS = N
<TR valign=top><TD>Пратенички места</td><td>1
| longd = 59 |longm = 32|longs = |longEW = W
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">'''Мапа'''</th></tr>
| coordinates_type = region:BB_type:adm1st_source:GNS-enwiki
<tr><td colspan="2" align=center>[[Image:Barbados-Saint Joseph.png|right|Мапа на Барбадос покажувајќи ја парохијата Сент Џозеф]]
| coordinates_display = title
</td></tr>
| coordinates_region = BB
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor="#AEFHAD">[[Административна поделба на Барбадос|Парохии на Барбадос]]</th></tr></table>
| subdivision_type = Држава
| subdivision_name = [[Барбадос]]
| area_total_km2 = 26
| seat_type = Најголем град
| seat = Батшбеба
| population_as_of = Попис од 2010
| population_total = 6620
| population_density_km2 = auto
| government_type = [[Парламентарен систем]]
<TR| leader_title valign=top><TD> Пратенички места</td><td>1
| leader_name = 1
}}
 
Парохијата '''Свети Џозеф''' е парохија на [[Барбадос]] на источната страна од островот. Во парохијата се наоѓаат две од многуте ботанички градини во државата - Цветната шума и градините Андромеда.