Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Спортска Сала Јасмин''' е спортска сала во [[Кавадарци]], [[Македонија]] и има капацитет од 2,500 гледачи.
 
ЦалатаСалата најмногу се користи за натпреватиренатпреварите на [[КК Фени Индустри]].<ref>http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html</ref> Во Мај 2011, беше домаќин на Фајнл Форот во [[Балканска_Лига_2010–11|Балканската Лига]].<ref>http://www.bgbasket.com/en/hall.php?id=70</ref> Салата истотака се користи за концерти и натпреварите на [[ГРК Кавадарци]] во [[Ракомет]].<ref>http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22</ref>
Салата истотака се користи за концерти и натпреварите на [[ГРК Кавадарци]] во [[Ракомет]].<ref>http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22</ref>
==Настани==
* [[Куп на Македонија во кошарка 2008]]
* [[БИБЛ|Балканска Лига]] Фајнал Фор 2011<ref>http://www.bgbasket.com/en/hall.php?id=70</ref>
 
== Наводи ==