Адам Смит: Разлика помеѓу преработките

Одземени 46 бајти ,  пред 8 години
с
oтстранета Категорија:Економисти со помош на HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Економисти со помош на HotCat)
{{DEFAULTSORT:Смит, Адам}}
 
[[Категорија:Економисти]]
[[Категорија:Англиски економисти]]
[[Категорија:Британци]]