Еди Меркс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 307 бајти ,  пред 8 години
сНема опис на уредувањето
{{s-end}}
 
{{Генерален пласман на Џиро д’Италија}}
{{Maglia rosa}}
{{Бодовен пласман на Џиро д’Италија}}
{{Џиро д’Италиа Бодовен победник}}
{{Планински пласман на Џиро д’Италија}}
{{Giro d'Italia Maglia Verde}}
{{Пласман за млад возач на Џиро д’Италија}}
{{Maglia bianca}}
{{Бодовен пласман на Тур де Франс}}
{{Планински пласман на Тур де Франс}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Меркс, Еди
| ALTERNATIVE NAMES = Меркс, Едуард Луј Жозеф