Разлика помеѓу преработките на „Роберт Кох“

Додадени 60 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| influenced =
| known_for = [[Кохови постулати]]<br>Изолација на бактериите кои предизвикуваат [[антракс]], [[туберкулоза]] и [[колера]]
| prizes = [[NobelНобелова Prizeнаграда inза Medicineфизиологија или медицина]] (1905)
| religion =
| signature = Robert Koch signature.svg