14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1681]] 
|[[Георг Филип Телеман]] — истакнат германски [[барокна музика|барокен]] композитор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1820]]