Разлика помеѓу преработките на „14 март (родени)“

Додадени 183 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1681]] 
|[[Георг Филип Телеман]] — германски [[барокна музика|барокен]] композитор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1820]] 
|[[Виктор Емануел II]] — [[италија]]нски крал, прв монарх на обединета [[Италија]].