Разлика помеѓу преработките на „Тел Авив (округ)“

Додадени 25 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement <!-- See Template:Infobox settlement for additional fields and descriptions --> | name = Тел Авив | transl...)
 
 
==Поврзано==
{{Portal|Израел|Flag of Israel.svg}}
* [[Израел]]
* [[Окрузи во Израел]]