Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 8 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
::* село [[Зарово]] (Νικόπολη, Никополи) (315 жители)
 
:* Општински оддел Караџа ЌојКараџаќој (891 жители)
::* село [[КараџаКараџаќој Ќој(Лагадинско)|Караџаќој]] (Καρτερές, Картерес) (261 жители)
::* село [[Отманли Маала]] (Μαυρορράχη, Маврорахи) (63 жители)
::* село [[Стефанија]] (Στεφάνια) (85 жители) {{ЕМ-нс}}