Разлика помеѓу преработките на „Бахами“

Одземени 82 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox country
|common_name = Бахами
|conventional_long_name = Државна заедницаЗаедница Бахами<br />''Commonwealth of The Bahamas''
|image_flag = Flag of the Bahamas.svg
|image_coat = Coat of arms of the Bahamas.svg
|currency_code = BSD
|country_code =
|time_zone = [[Источна временска зона|EST]]
|utc_offset = −5
|time_zone_DST = [[Источно дневно време|EDT]]
|utc_offset_DST = −4
|drives_on = лево