Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Додадени 206 бајти ,  пред 5 години
* {{Официјална|http://www.menchov.ru/eng/}}
 
{{Бодовен пласман на Џиро д’Италија}}
{{Џиро д’Италиа Бодовен победник}}
{{Генерален пласман на Џиро д’Италија}}
{{Maglia rosa}}
{{Пласман за млад возач на Тур де Франс}}
{{Вуелта а Еспања Комбиниран пласман}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Мењшов, Денис
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
| DATE OF BIRTH = 25.01. јануари 1978
| PLACE OF BIRTH = Орел, [[Русија]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мењшов, Денис}}