Бук (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
* Општински оддел Козлуќој (964 жители)
** село [[Козлуќој (Драмско)|Козлуќој]] (Πλατανιά, Платанија) (686 жители)
** село [[Балтаџилар]] (Πελεκητή, Пелекити) (30 жители)
** село [[Бурнаџик]] (Θαμνωτό, Тамното) (48 жители)