Бук (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 813 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
== Поранешни села ==
На територијата на општината има многу поранешни села. Тие се следниве:
 
{{Col-begin|width=70%}}
{{Col-3}}
* [[Адирќој]]
* [[Балабан]]
* [[Бахан]]
* [[Борник]]
* [[Буково (Драмско)|Буково]]
* [[Горно Алиќој]]
* [[Горуново]]
* [[Дала]]
* [[Долно Алиќој]]
* [[Драчишта]]
{{Col-3}}
* [[Јахор]]
* [[Ибишлер]]
* [[Капотчук]]
* [[Коништан]]
* [[Краново]]
* [[Лакатина]]
* [[Лаџа (Драмско)|Лаџа]]
* [[Лештен (Драмско)|Лештен]]
* [[Пастрово]]
* [[Радибош]]
{{Col-3}}
* [[Радишани (Драмско)|Радишани]]
* [[Русово]]
* [[Тифута]]
* [[Томал]]
* [[Туково]]
* [[Туфал]]
* [[Хелван]]
* [[Чатак]]
* [[Черквичен]]
* [[Черњагово)]]
{{Col-end}}
 
== Поврзано ==