Бук (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 167 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
** село [[Хасан Балар]] (Παλιάμπελα, Палијамбела) (99 жители)
** село [[Чилеклер]] (Χαμοκέρασα, Хамокераса) (115 жители)
 
== Поранешни села ==
На територијата на општината има многу поранешни села. Тие се следниве:
 
== Поврзано ==