Разлика помеѓу преработките на „Драма (општина)“

Додадени 718 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
== Поранешни села ==
На територијата на општината има многу напуштени села. Тие се следниве:
 
{{Col-begin|width=70%}}
{{Col-3}}
* [[Бичово]]
* [[Брхово]]
* [[Глум]]
* [[Граждел]]
* [[Дебреџил]]
* [[Дере Маала]]
* [[Добросул]]
* [[Драженица]]
{{Col-3}}
* [[Дреновица (Драмско)|Дреновица]]
* [[Јуреказ]]
* [[Каинчен]]
* [[Калчово]]
* [[Каљош]]
* [[Карадере (Драмско)|Карадере]]
* [[Орхово]]
* [[Пепелаш]]
{{Col-3}}
* [[Прибојна]]
* [[Пулеово]]
* [[Рабеш]]
* [[Рашово]]
* [[Русково]]
* [[Тиклиево]]
* [[Черешово (Драмско)|Черешово]]
* [[Џирновица]]
{{Col-end}}
 
== Поврзано ==