Черњагово: Разлика помеѓу преработките

Одземени 85 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12299148)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=август 2010}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Егејска Македонија|
| слика мапа=
| име= ЧернјаговоЧернак
| општина=
| околија=
}}
 
'''ЧернјаговоЧернак''' или '''Черњагово''' е [[Драма (град)|драмско]] село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== Географиja и местоположба ==
== Надворешни врски ==
 
{{Бук}}
 
[[Категорија:Бук]]
[[Категорија:Села во Егејска Македонија]]