Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Одземени 4 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1942]] 
|[[Цветан Димов]] — [[народен херој на Македонија]]; убиен е од [[Бугарија|бугарските]] [[фашизам|фашисти]] во [[Скопје]] во Обласната полициска управа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1943]]