Разлика помеѓу преработките на „Едноотворни“

Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Едноотворни''' (({{науч|Monotremata}})) — [[цицачи]] чии млади се раѓаат од [[јајце]] со мека лушпа. Тие се изведуваат по неколку [[ден]]ови и цицаат è додека во целост не се развијат.
 
== Општи карактеристики ==