Разлика помеѓу преработките на „Едноотворни“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
* '''РЕД MONOTREMATA'''
** Семејство [[Ornithorhynchidae]]: платипусклунари
*** [[ПлатипусКлунар]], ''Ornithorhyncus anatinus''
** Семејство [[Tachyglossidae]]: клунестклунести ежежови
*** ''[[Tachyglossus aculeatus]]''
*** ''[[Zaglossus brujinii]]''
<references/>
 
[[Категорија:Клунари} ]]