Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Одземени 85 бајти ,  пред 6 години
с
Отстрането уредувањето на 185.6.23.138 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 185.6.23.138 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
[[Категорија:Индиски политичари]]
[[Категорија:Пацифисти]]
Потеклото на Махатма Гандихи било во пакистан