Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

Додадени 20 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
|image_flag = Flag of Bulgaria (1878-1944).svg
|image_coat = Coat of arms of Bulgaria (1927-1946).svg
|image_map = Map of Bulgaria during WWIIKingdom_of_Bulgaria_(1914).pngsvg
|image_map_caption = Бугарија во времето1914 нагодина, после [[ВтораБалканските светскавојни]] војна|Вторатаи пред [[Првата светскаСветска војна]].
|national_anthem = ''[[Шуми Марица]]''<br />'''[[Царска химна]]'''<br />[[Химна на негово Величество Царот]]
|common_languages = [[Бугарски]]