Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Додадени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
::* село [[В’гени]] (Σεβαστιανά, Севастијана) (1.501 жители)
:* Општински оддел Врбени
::* село [[Врбени (Воденско)|Врбени]] (Νέα Ζωή, НеаНеја Зои) (201 жители)
:* Општински оддел Групиново
::* село [[Групиново]] (Δάφνη, Дафни) (667 жители)