Разлика помеѓу преработките на „Динчо Вретенаров“

Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| наставка =
| роден-дата = ?
| роден-место = [[СпатјовоСпатово]], {{роден во|Долна Џумаја}}, [[Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|15|септември|1924}}
| починал-место = {{починал во|Генерал Тодоров (Петричко)}}, [[Бугарија]]