Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Додаден 1 бајт ,  пред 6 години
с
 
=== Клуб Бриж ===
По успешната полу-сезона во Белгија тој им оставил многу силен впечаток на челниците на еден од водечките клубови во лигата, [[ФК Клуб Бриж|Клуб Бриж]]. На [[26 aвгуставгуст]] [[2009]] официјално го комплетира својот трансфер од [[ФК Сошо|Сошо]] за сума од 250,000 [[евро|€]] и потпишувајќи три годишен договор со Бриж.
 
Своето деби за новиот тим го имал на [[13 септември]] [[2009]] против екипата на [[ФК Генк|Генк]], во натпревар што завршил нерешено 1-1, а токму тој го постигнал израмнувачкиот погодок за својот тим во 45-тата минута. Сезоната ја завршил со 9 постигнати гола во 33 првенствени настапи.