Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Додадени 47 бајти ,  пред 7 години
с
 
=== Костур ===
{{Главна|Костур (општина)}}
[[Податотека:Kastoria1 200704.JPG|мини|десно|Поглед на Костур и брегот на [[Костурско Езеро|Костурското Езеро]]]]
Општината [[Костур (општина)|Костур]] (грч. ''Καστοριά'') е поделена на следниве општински единици: