Разлика помеѓу преработките на „Поштенски број“

Одземени 43 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 79 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q37447 (translate me))
с
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Поштенски код''' или '''поштенски број''', е матична бројка или идентификацијараспознавање на секоја поштенска централа, односно [[пошта]].
 
{{Никулец}}