Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево“

нема опис на уредувањето
(Изменета е само една буква и тоа наместо: наместо буквата к, ставена е буквата б, во зборот: трекало, поправка на правопис)
{{mk}}{{Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети Кузман и Дамјан
|слика=Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево (1).JPG