Лезбос: Разлика помеѓу преработките

Додадени 870 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: '''Лезбос''' (грчки: Λέσβος) е трет по големина остров во Грција...
(Создадена страница со: '''Лезбос''' (грчки: Λέσβος) е трет по големина остров во Грција...)
(нема разлика)