Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Додадени 330 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
::* село [[Свети Илија (село)|Свети Илија]] (или Мечкили, Προφήτης Ηλίας, Профитис Илијас) (1.290 жители)
 
== Раселени места ==
== Поврзано ==
На територијата на општината Вартокоп се наоѓаат и три раселени села: [[Маврејново]] (Μαύρο, Мавро), [[Орман Чифлик]] (Δενδρί, Дендри) и [[Превртенец]] (Δελικλή Καγιά, Деликли Каја).
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
* [http://www.skydra.gr/ Портал на Општина Вартокоп]
 
 
{{Вартокоп}}