21 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1377]] 
|[[Едвард III]], англиски [[крал на Англија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1874]] 
|[[Јонас Ангстрем]], шведски [[физичар]] и [[астроном]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Јохан Фридрих Хегер]], германски архитект.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Данка Сирфова]], македонска оперска пејачка.
|-
|}