9 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
сНема опис на уредувањето
 
|valign="top" align="right"|[[68]] 
|[[Нерон]], римски императорцар (р. 37.).
|-
|valign="top" align="right"|[[1870]] 
|[[Чарлс Дикенс]], — познат англиски писател (р. 1812.).
|-