21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1002]] 
|[[Папа Лав IX|Лав IX]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1905]] 
|[[Жан Пол Сартр]], француски [[филозоф]] и [[писател]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1954]] 
|[[Бранко Цветкоски]], македонски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1961]] 
|[[Ману Чао]], француски пејач.
|-
|valign="top" align="right"|[[1982]] 
|[[Вилијам (војвода од Кембриџ)|Вилијам]], војвода од Кембриџ.
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Едвард Сноуден]], американски разоткривач.
|-
|}