Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
:* Општински оддел Лахна (786 жители)
::* село [[Лахна]] (Λαχανάς, Лаханас) (542 жители)
::* село [[Ајвал’кдереАјвалакдере]] (или Ајваџикдре; Κυδωνιά, Кидонија старо Айвалъкдере или Айваджикдере махала) (61 жители)
::* село [[Караџали]] (Ευαγγελίστρια, Евангелистрија) (183 жители)