Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија Општина во Грција | име = Општина Лагадина | име_гр = Δήμος Λαγκαδά | слика...)
 
сНема опис на уредувањето
| слика_опис =
| карта = Dimos Lagada - Central Macedonia.svg
| карта_опис = ДемОпштината ЛъгадинаЛагадина вво областобласта Централна МакедонияМакедонија
| област = Централна Македонија
| геообласт_врска =