Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Додадени 85 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(не се брише веќе напишан текст)
[[Категорија:Индиски политичари]]
[[Категорија:Пацифисти]]
Потеклото на Махатма Гандихи било во пакистан
Анонимен корисник